فرانسه روز شنبه با ابراز امیدواری نسبت به این که تمدید مذاکرات هسته‌ای بتواند ایران را قانع کند که انتخاب‌های ضروری و ناگزیر برای دستیابی به توافق بلندمدت مورد نیاز است، گفت که هنوز اختلاف‌نظرهای بزرگی در مذاکرات باقی مانده است. به گزارش کمیاب، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در حاشیه سفرش به مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرانسه امیدوار است این مهلت زمان جدید این اجازه را بدهد که ایران بتواند انتخاب‌های حیاتی برگزیند که برای دستیابی به توافق نهایی مورد اعتماد و بلند مدت مورد انتظار ماست. ...

فابیوس: تمدید مذاکرات، ایران را با گزینه‌های دشواری روبرو کرده است

فرانسه روز شنبه با ابراز امیدواری نسبت به این که تمدید مذاکرات هسته‌ای بتواند ایران را قانع کند که انتخاب‌های ضروری و ناگزیر برای دستیابی به توافق بلندمدت مورد نیاز است، گفت که هنوز اختلاف‌نظرهای بزرگی در مذاکرات باقی مانده است.

به گزارش کمیاب، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در حاشیه سفرش به مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرانسه امیدوار است این مهلت زمان جدید این اجازه را بدهد که ایران بتواند انتخاب‌های حیاتی برگزیند که برای دستیابی به توافق نهایی مورد اعتماد و بلند مدت مورد انتظار ماست.

وی ادامه داد: مباحث با ایران در مذاکرات در برخی از حوزه‌های خاص پیشرفت‌هایی داشته است اما اختلاف‌نظر‌ها در برخی از موارد به خصوص در مسئله غنی‌سازی اورانیوم باقی مانده است.

فابیوس اضافه کرد: ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره بعد احتمالی انحراف نظامی در برنامه هسته‌ای‌اش همکاری کند. ایران متعهد است که جواب‌های لازم را تا پایان ماه جاری میلادی به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه دهد. این مهمترین نشانه‌ جدی بودن ایران پیش از آغاز دوباره مذاکرات (ایران و ۱+۵ ) در ماه سپتامبر خواهد بود.

به گزارش کمیاب، ایران و ۱+۵ جمعه شب پس از ۱۷ روز توافق کردند تا مذاکرات هسته‌ای به مدت چهار ماه دیگر تا ماه نوامبر تمدید شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه